Stumdomos durys

Stumdomos durys — išskirtinių namų akcentas

Vos tik pamačius stumdomas duris patalpoje, veide atsiranda šypsena. Mes taip įpratę sakyti – atidaryk, uždaryk duris, net pamirštame, kad jas galima ir stumdyti. Vieniems stumdomosios durys yra modernizmo triumfas interjere. Kitiems, tai paslaptingosios Azijos sukurtas produktas. Tokios durys patinka visiems, bet ne visi apie tai prisipažįsta.

Stumdomos durys

Šios durys labai praverčia, kai nėra galimybės ar neracionalu įrengti standartines varstomas duris. O gal jos tiesiog atsibodo. Blokinės statybos butuose, tokiomis durimis galima ne tik pagyvinti interjerą, bet ir paversti gyvenamą aplinką labai praktiška. Vienu metu ji gali būti atvira, po kelių akimirkų, ji jau suskirstyta į atskiras zonas. Šis modelis tinka visoms patalpoms – ar tai būtų gyvenamasis namas, biuras, kūrybinė erdvė. Stumdomosios durys suteikia individualumo ir užima mažai erdvės.

Patalpos viduje durų bėgeliai gali būti įrengti viršuje, o tai leidžia išvengti nepatogumų valant grindis ar vaikštant. Žinoma, kad paslėptas mechanizmas išlaiko estetinį patalpos vaizdą. Gamintojai siūlo ir kitus stumdomų durų tipus: stumdomosios durys, kurios būna gaminamos iš plastiko, aliuminio arba plieno profilio. Tai leidžia racionaliai išnaudoti kambario plotą. Stumdomosios durys gali būti ne vien tik pakabinamos, bet ir su slenksčiu. Tokio tipo stumdomosios durys yra ilgaamžės, o žemas slenkstis nesuteikia jokio diskomforto.

Stumdomųjų durų variantai išties gali nustebinti. Galimi keli durų variantai: viena ar dvi varsčios suvažiuoja į sieną, viena arba dvi varsčios užvažiuoja ant sienos, viena varsčia užvažiuojanti ant stacionarios dalies arba dvi stacionarios dalys ir dvi važinėjančios varsčios. Stumdomųjų durų šiuolaikinė furnitūra leidžia užtikrinti tylų bei patikimą durų judėjimą.

Stumdomosios durys puikiai tinka ne vien tik atskirti kambarius, bet ir visuomeninėse patalpose. Biuruose, kirpyklose, parduotuvėse. Jos puikiai tinka archyvų lentynoms dengti, asmeninėse bibliotekose bei netradicinių formų patalpose – palėpėse, po laiptais.

Stumdomosios lauko durys yra visiškai saugios esant stipriam vėjui ar susidariusiam skersvėjui. Tad tokio tipo durys su slenksčiu gali būti montuojamos išėjimui į terasą, balkoną ar sodą atskirti. O didelis stiklo plotas gali pasirodyti patrauklus, nes į patalpą patenka daug šviesos. Šios durys patalpoje suteikia erdvės jausmą, o durys su slenksčiu puikiai atskiria patalpą nuo lauko. Nepastebimas slenkstis sukuria nepadalintos erdvės vaizdą.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *