Durys – stumdomos durys pigiau

Ar galite įsivaizduoti mažas patalpas be stumdomų durų?

Kiekvienas esame įpratę jaustis saugiai ir nesvarbu, kokioje erdvėje bebūtume ar namuose, ar darbe, o gal šiaip kur išvykę. Suprantama, kad būtent dėl šių priežasčių, kai kurias patalpų erdves esame įpratę atskirti tam tikrais įrengimais – durys, taip jie vadinami.

Lauko durys – Lietuvoje

Senovės Lietuvos valstiečių gyvenamųjų patalpų ar namų durys būdavo gaminamos iš dviejų dalių. Jei kas yra žiūrėjęs filmą apie Lietuvos senovę prisimins ir kaip jos atrodo. Lauko durys buvo gaminamos iš dviejų dalių, kurias buvo įmanoma atidaryti atskirai. Viršutinė durų dalis buvo skirta dūmų išleidimui, o apatinė, manoma, kad apatinė durų dalis buvo naudojama augintinių (šunys, katės ir t.t.). O kartais, lauko durys buvo gaminamos iš dvigubo lentų sluoksnio, todėl durys buvo labai sunkios ir reikalavo daug jėgų norint jas atidaryti. Vidaus durys – gaminamos ženkliai lengvesnės ir patogesnės naudojimui.

stumdomos_durys

XIX amžiuje, lauko durys buvo montuojamos ant bėgūnų – medinių vyrių, o vėliau, pereita ir prie metalinių durų vyrių, kurie dažniausiai būdavo naudojami senovės kluonuose. XX amžiaus ketvirtame dešimtmetyje buvo pradėtos gaminti ir montuoti lauko durys – sprūdinių konstrukcijų. Durys dažniausiai buvo dvivėrės. Lauko durys – gražiais ornamentais puoštos konstrukcijos, kurios džiugindavo ne tik namų savininkus, bet ir svečius bei praeivius.

Durys – tai įrengimas, kuris uždaro namo ar kokio nors kitos erdvės praėjimą. Jų paskirtis skirtinga, nes visi suprantame, kad durys būna išorinės, šarvuotos, nedegios, hermetiškos, specialiosios bei vidinės durys. Jei žiūrint pagal konstrukciją, durys – vienvėrės bei dvivėrės, įsprūdinės ir lygios, aklinos bei įstiklintos. Suprantama, kad durys skirstomos ir pagal varstymo būdą, t.y. kaip jos funkcionuoja, todėl jos skirstomos į: stumdomos durys – kurių nereikia varstyti ir kurios užima labai ne daug erdvės, jei kalbama apie kompaktiškumą ir patalpų erdvės taupymą; sukamosios durys – visuomeninių bei komercinių pastatų sudedamoji dalis, kuriuose yra intensyvus judėjimas; švaistinės durys – varstomos į abi puses, dažniausiai būna įstiklintos ir taip pat naudojamos intensyvaus judėjimo erdvėse; varstomosios durys – dažniausiai naudojamos gyvenamuose namuose ir varstomos tik į vieną, pasirinktą pusę.

Lauko durys – daromos iš įvairių medžiagų: medienos drožlių, pluošto plokščių, iš pjautinės medienos ar faneros, plieno, aliuminio, plastiko ar net stiklo. Tokios durys gali būti dažomos, pagražintos įvairiais ornamentais iš medžio ar plastiko, faneruojamos ir netgi lakuojamos. Lauko durys – saugumo ir grožio harmonija.

Vidaus durys – įstatomos į staktas, prie kurių jos tvirtinamos dviem vyriais, o jei durys yra sunkesnės – vidaus duris patartina tvirtinti trim ar net keturiais vyriais. Dažniausiai staktos jungiamos su slenksčiu ir tokia konstrukcija naudojama lauko durų įstatymui, nes slenkstis sulaiko šilumą patalpose ir į vidų neįleidžia šalčio iš lauko. Bet vidaus durys gaminamos atvirkščiai, apačioje nėra slenksčių ir tik tam, kad patalpose būtų palaikomas oro srautas. Vidaus durys – patalpų kondicionavimui ir švaraus oro srauto palaikymui. Taigi, vidaus durys gali būti visokių ornamentų ir konfigūracijų, todėl tokių durų įsigijimui galite leisti fantazijai lietis per kraštus. Be to, durys kaina taip pat negąsdina. Durų kaina ne aukšta, todėl prieinama visiems.

Durys ir jos kaina – gamintojų atitinkamas įvertinimas, kuris nenuskriaus nei pirkėjo, nei pardavėjo. Bet būtina įsiminti, kad patrauklia durys kaina Jus vilios tol, kol žinosi ko tiksliai norite. Durys kaina – kad žinotumėte visus savo norus ir juos galėtumėte įgyvendinti. Vidaus durys kaina – nedidelė, todėl užsisakyti ir susimontuoti duris galėsite per ganėtinai trumpą laiką. Ypač patraukliomis kainomis parduodamos stumdomos durys. Durys – stumdomos durys – nedidelės patalpų erdvės išsaugojimui ir kiekvieno kliento patogumui.

Stumdomos durys – pačios patogiausios konstrukcijos iš visų gaminamų durų. Stumdomų durų pagalba galima išspręsti daug iškilusių problemų dėl per mažų gyvenamųjų ar komercinių patalpų. Įsivaizduokite, kiek sutaupysite erdvės jei montuosite ne varstomas duris, bet stumdomas! Taigi, mes siūlome rinktis stumdomas duris tam, kad sutaupytumėte ne tik pinigų, bet ir mažų patalpų erdvę.

Stumdomos durys už patrauklią ir konkurencingą kainą!